Informacje o kraju

Kanada powszechnie uważana jest za kraj z dużą ilością śniegu, gdzie prawie wszyscy grają w hokeja.

Osoby, które odwiedzą Kanadę, szybko przekonują się, że niedźwiedzie polarne jak również inne arktyczne zwierzęta, zamieszkują głównie północną część kraju, a zima nie jest jedyną porą roku, jaka tu występuje. Oczywiście hokej jest sportem narodowym w Kanadzie, jednakże jest wiele możliwości by uprawiać inne sporty (niekoniecznie zimowe). Kanada posiada wielu reprezentantów w takich dyscyplinach jak tenis ziemny, piłka nożna, siatkówka, siatkówka plażowa, sporty motorowe, a nawet reprezentantów dyscyplin wodnych jak windsurfing czy kite surfing. W Kanadzie obserwujemy taką różnorodność dyscyplin sportowych, ponieważ jest to kraj o bardzo zróżnicowanym położeniu geograficznym.

Z obu stron kraj ten jest zalewany oceanami w pobliżu zwrotnika, co daje możliwość rozwoju sportów wodnych, a także posiada bardzo wysokie góry, co powoduje, że mieszkańcy mogą uprawiać sporty zimowe. Poza tym Kanada jest bogata pod względem natury. W tym kraju znajduje się wiele chronionych gatunków roślin i zwierząt.

Ponadto Kanada jest bardzo młodą i prężnie rozwijającą się gospodarką, która pozwala człowiekowi na ciągłą ekscytację nowymi odkryciami oraz daje możliwość nowych wyzwań. Dodatkowo, wyzwania stawiane przez tę gospodarkę są dostępne dla wszystkich chętnych. Stąd o Kanadyjczykach można powiedzieć, że są nowocześni, przyjaźni oraz otwarci na innych ludzi. W Kanadzie można znaleźć także liczne przykłady innowacyjności. Każda instytucja edukacyjna jest doskonale przygotowana do pracy z młodzieżą, co powoduje, że Kanada staje się jednym z liderów pod względem chęci studiowania w tym kraju, przez uczniów z całego świata.