Koronawirus a Matura Międzynarodowa (IB) 2020

19 marca IBO (Organizacja Matury Międzynarodowej) wydała następujące oświadczenie i potwierdzi swoją decyzję dotyczącą tegorocznych egzaminów IB nie później niż 27 marca 2020 r.

 

Koronawirus a Matura Międzynarodowa (IB) 2020

Aktualizacja 23 marca 2020 (poniedziałek):

IBO podjęła następujące decyzje dotyczące sesji egzaminacyjnej planowanej na maj 2020 r .:

  • Zaplanowane między 30 kwietnia a 22 maja egzaminy dla kandydatów IB Diploma Programme i Career-related Programme nie odbędą się.
  • W zależności od tego, na co się zarejestrowali, uczniowie otrzymają dyplom lub certyfikat ukończenia programu, na podstawie dotychczasowych osiągnięć.

Szczegółowe informacje IBO poda 27 marca (w piątek)

Treść oświadczenia z 19 marca 2020:

„IB, podobnie jak organy egzaminacyjne we wszystkich krajach, bardzo poważnie podchodzi do wyzwań, jakie pandemia koronawirusa stwarza dla naszej światowej społeczności szkolnej. Mamy głębokie zrozumienie dla wpływu, jaki ma to na ponad 200 000 studentów IB na całym świecie i obecnie analizujemy wszystkie dostępne opcje. Zbieramy informacje zwrotne od szkół, studentów, uniwersytetów i organów oficjalnych w celu ustalenia najbardziej rozsądnego sposobu postępowania. Bardzo ważne jest dla nas, aby opcje, które zapewniamy naszym szkołom, były współczujące dla naszych uczniów i nauczycieli oraz uczciwe w trudnych okolicznościach, jakich doświadczają nasi uczniowie i nauczyciele. Ostatecznie chcemy zapewnić, aby nasi studenci mieli wszelkie szanse na sukces, realizując studia lub przyszłe plany zawodowe. Nasi uczniowie stoją na czele naszego myślenia, gdy poruszamy się po tej niezwykłej globalnej pandemii. Bardzo pilnie pracujemy nad tymi opcjami i podejmiemy decyzję w sprawie sesji egzaminacyjnej w maju 2020 r. oraz opcji dostępnych dla szkół i uczniów nie później niż 27 marca 2020 r.

Oświadczenie i inne informacje można znaleźć pod tym linkiem: https://www.ibo.org/news/news-about-the-ib/covid-19-coronavirus-updates/

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat egzaminów IB w tym roku, zaglądaj na moją stronę lub zapisz się do newslettera

 


AUTOR:

BASIA SALAMON

Pomagam rodzicom i ich dzieciom wybrać najlepszy program edukacyjny za granicą. Specjalizuję się w wyborze szkół średnich i ścieżek przygotowujących do aplikacji na zagraniczne uniwersytety. Jestem certyfikowanym doradcą edukacyjnym British Council, CCEA i IATC. Prowadzę konsultacje online i stacjonarnie we Wrocławiu.


 

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ

Konsultacje dostępne są w biurze agencji Excellence in Education, przez Zoom lub telefon. 

Proszę o wypełnienie formularza. W ciągu jednego dnia roboczego ja lub moja asystentka skontaktuje się z Panią/Panem w celu potwierdzenie terminu konsultacji.

UWAGA: W sierpniu i pierwszych tygodniach września nie prowadzę konsultacji. To czas, który poświęcam przygotowaniu moich podopiecznych do wyjazdu, dopinaniu formalności i monitorowaniu pierwszych dni w nowych szkołach. Zachęcam zatem do umawiania konsultacji w lipcu lub drugiej połowie września.

  • cena konsultacji: 250 zł
  • czas trwania: 30 – 40 minut
  • konsultację należy opłacić przelewem przed terminem jej rozpoczęcia
Adres e-mail:
Imię i nazwisko:
Numer telefonu:
Rok urodzenia ucznia:
Preferowany rodzaj konsultacji:
Proponowany dzień konsultacji:
Wiadomość:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez EIE Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu w celu odpowiedzi na wysłaną wiadomość. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do obsługi korespondencji.

Zgodnie z art. 13 Ogólnego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informujemy: 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest EIE Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością. 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - biuro@eie.pl 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji zamówienia - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. 4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą podmioty uczestniczące w realizacji zamówienia. 5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 6 lat. 6. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. 7. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. 8. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji zamówienia.

Wyślij

 

Dołącz do newslettera i odbierz: DARMOWY PORADNIK JAK WYBRAĆ LICEUM ZA GRANICĄ - 10 pytań, które powinien sobie zadać rodzic i nastolatek przed wyborem odpowiedniego programu

* indicates required